Rogoźno Omega + Optymist

Regaty u Puchar Starosty Powiatu Obornickiego w kl.Omega (24-25.07.br.) i ujęte w kalendarzu NSKO - V Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie w kl.Optimist – UKS o Puchary Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Burmistrza Gminy Rogoźno oraz Prezesa KŻ,,Kotwica,, Rogoźno (31.07-01.08.2004 r.)

Dwie bardzo udane imprezy żeglarskie odbyły się pod koniec lipca br. na jez. Rogozińskim, a mianowicie :

Regaty u Puchar Starosty Powiatu Obornickiego w kl.Omega (24-25.07.br.) i ujęte w kalendarzu NSKO -

V Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie w kl.Optimist – UKS o Puchary Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Burmistrza Gminy Rogoźno oraz Prezesa KŻ,,Kotwica,, Rogoźno (31.07-01.08.2004 r.) Organizatorem regat w kl.Omega był Klub Żeglarski ,,Kotwica,,Rogoźno,, a w kl.Optimist ,Uczniowski Klub Żeglarski ,,Dwójka,, Rogoźno. Jak nas poinformował Sędzia Główny ww. regat Kol. Mieczysław Kaniewski , jez.Rogozińskie okazało się bardzo gościnne tak dla doświadczonych ,,omegowców,, jak i początkujących regatowców spod znaku OPT-UKS. W regatach w kl.Omega przeprowadzono aż 8 wyścigów a tydzień później w kl.Optimist – 5 biegów. Regaty w kl.Omega z udziałem 9-ciu załóg reprezentujących LKSiT ,,Neptun,, Wągrowiec, KŻ,,Ogniwo,, Wągrowiec i KŻ ,,Kotwica,,Rogoźno odbyły się bez podziału na ,,sportowe,, i ,,standard,, Z kolei,,optymiściarzy ,,podzielono aż na 3 grupy w których zwyciężyli :

OPT – ,,stary,,UKS ( Puchar Marszałka Woj.Wlkp. ) –25 zaw.Im. – Wojciech Siwiak ( UKS 1 Czersk)

OPT - ,,nowy,,UKS ( Puchar Burmistrza Rogoźna) – 16 zaw.I m. – Grzegorz Niklas ( UKS,,Razem,,Czersk)

OPT - ,,sport,, ( Puchar Prezesa KŻ,,Kotwica Rogoźno – 7 zaw.I m. – Joanna Apoń ( KŻ,,Kotwica,,Rogoźno).

W regatach ,,optymiściarzy ,,wystartowało ogółem aż 48 łodzi z klubów z Czerska, Sępólna Krajeńskiego, Rychnowy, Człuchowa oraz z Piły (UKS,,Wodniak,,) i oczywiście z Rogoźna ( UKS,, Dwójka,, i KŻ,,Kotwica).Regaty w klasie Omega wygrała, zdobywając Puchar Starosty Powiatu Obornickiego, załoga KŻ,,Kotwica,,Rogoźno w składzie:Marcin Przybylski ( sternik) Grzegorz Górski (załoga), Lukasz Krzyżanowski(załoga). Końcowe rezultaty ww.regat -,,kliknij,, okienko ,,wyniki,, w lewej górnej części na stronie głównej. ( ARmator)

Artykuł ze strony BYTYŃ - Nieformalne Niestowarzyszenie miłośników żeglarstwa. Pilski Okręgowy Związek Żeglarstwa POZŻ
http://www.bytyn.trz.pl/